2/1/2K8 והרי החדשות

1) איכות הסביבה השבוע: למה צריך המבורגר-קנגרו? או, ‘איך פרות, כבשים ואיילים מחממים לנו את כדור הארץ?’ מבט רציני.
מנתח פלסטי משתמש בשומן אנושי להפעיל את המכוניות שלו ולא בשביל להכין ניטרוגליצרין. בכל מקרה, פקידי התברואה לא מתרגשים.

2) מדע רציני: איזור הראייה במוח שלנו מגיב חזק יותר לדברים רבי ערך. המוח שלנו “מתרגש” יותר כשאנחנו מסתכלים על טבעת יהלום מאשר על סתם זבל, יותר מפרארי מאשר ממכונית הנאנו. כנראה שאנחנו מתייחסים יותר טוב לדברים שידועים כמשתלמים.
קסמולוגיה כנראה יהיה ענף חדש במדע כשמדעני המוח, קוסמים ואשליינים ישתפו פעולה בהבנת המוח.

3) סיכומי סוף שנה: החדשות הגדולות בנאנוטכנולוגיהכולל בד שהודף מים, קרינה לאנרגיה, פוטוסינתזה מלאכותית, שבב מחשב מגרפין ועוד.
מכניקת הקוואנטים של השנה –  כולל ארבע דרכים לתאוריה מאוחדת, שאלת האנטי-חומר, קיום או אי-קיום הזמן, אין שום דבר חוץ מחלקיקים וירטואליים, איך ה-LHC יפתח את הדרך למסע בזמן ועוד.
10 מאמרים על אבולוציה. אין עצים שינו את העולם, הקרב על העש, אבולוציית הפלג’לון, מיתוסים וטעויות, וירוסים גיבורי האבולוציה ועוד.
הגילויים הקיצוניים של השנה. העצמים העגולים ביותר, הלייזר המהיר ביותר, המשפחה העתיקה ביותר, החור הכבד ביותר ועוד.
השנה בטיסות חלל. צרות לנאסא, כל השאר דיי בסדר.
השנה בכלי נשק. לייזר על מטוסים, על לוויינים, על כל דבר שהוא, אור מהמם, רובוטים שרודפים אחרי אנשים וגם פצצות שעושות את זה.
השנה ברובוטיקה. רובוט עם מוח של עכבר, רובוט שמרכיב את עצמו מחדש, רובוט שמחכה פני אנוש, חרקים קיברנטיים ורובוטים שרים.

4) צעצועים משעשעים השבוע: The Servo-Squirter. רובה מים בשליטת מחשב.
מערכת זיהוי נהגים עייפים מגיע סטנדרטית עם כל מרצדס סדרה E חדשה.

5) הנדסה גנטית מהבית. התחביב החדש לאנשים שנמאס להם מסריגה ופימו. אולי יצרו את הדלק או החיסון הבא או אולי רק קעקוע שזוהר בחושך.

6) המסמר האחרון בארון ה-VHS נדפק כשהספק האחרון של קלטות החליט שהוא סוגר את הבסטה והולך ל-DVD.

7) מחשוב במולקולה? אפשרי לחלוטין. קבלו את ענף הפיקוטכנולוגיה.

8) חדשות משחקים: המשחק החדשני ביותר של 2008 הוא לא אחר מאשר הדור החדש של הנסיך הפרסי. כתבה רצינית על כך שסיבה טובה מאוד למה אין הרבה שחקנים, ולכן למה אין הרבה מכירות, הוא שרוב המשחקים היום לא ממש פונים לשחקנים חדשים. רוב המשחקים הרגילים פשוט קשים מדי ומענישים את השחקן על כל טעות והמשחקים של ה-Wii הם לרוב קלים ללמידה אבל ילדותיים מאוד. אני מסכים מאוד שמה שצריך זה משחק למבוגרים שקל ללמוד וכיף לשחק… כמו הנסיך הפרסי שהדבר היחידי שאולי רע בו זה שרמת הקושי בו לא תאתגר שועלי קרבות ותיקים. ואני כבר מת לשחק אותו.
אבל בנוסף על מה שהבן-אדם אמר אני רוצה להוסיף ש-Guitar Hero הוא גם משחק כזה, משחק עם שליטה פשוטה שכל אחד יכול להתחיל ולנסות ולא לסבול ללא צורך. וזה עוד סיבה למה המשחק הזה מצליח כל כך.
גירשו את היטלר מ-World of Warcraft. גם האחרים מצחיקים אבל אני חושב שזה של Runescape היסטרי.


Posted in Life by with comments disabled.