יום שני – The Giant’s Causeway

2016-05-10

קמנו בבוקר, לאט ובזהירות, והלכנו לאכול. לאחר כמה דקות בחדר האוכל של הב’ וב’, הגיעו זוג אוסטרלים מבוגר וחיפשו מקום. אז הזמנו אותם להצטרף אלינו. אז יצא לנו לבלות את ארוחת הבוקר בלהחליף סיפורים על טיולים ותוכניות והבדלים תרבותיים. ×”×™×” מאוד מעניין. בדיוק בשביל דברים כאלו צריך ללכת למקומות לינה קטנים וביתיים ולא לבתי מלון. הם הציעו לנו לעשות סיור מוניות בבלפאסט ואז ללכת למוזיאון הטיטניק, משהו שגם מי שנתנה לנו את האוטו המליצה לנו. וזה מגניב לראות את המקום בו בנו את הספינה הטובעת המפורסמת ביותר בעולם, ואולי ×”×™×” יכול להיות נחמד לראות יותר את בלפאסט, אנחנו לא רוצים לשלם עוד בשביל ×–×” ו-17 פאונד כניסה למוזיאון (במיוחד אחרי שאמרו לנו שהוא חינם) ×–×” קצת יותר מדי. אז ראינו את הבניין היפה והמשכנו הלאה.

התוכניות שלנו בצפון אירלנד היו יחסית דלות ומבלפאסט נסענו ישירות צפונה אל החוף ואל The Giant’s Causeway. ×–×” אוסף של עמודי אבן מאוד מרשימים שנמצאים על רצועת חוף מעניינת בצפון של הצפון של אירלנד והם נמתחים אל תוך הים וכנראה הרבה יותר ×›×™ אמרו לנו שבסקוטלנד יש את הקצה השני שלהם. האגדה משעשעת אבל המשמעות הגיאולוגית של המקום והיופי והדיוק של מה שהטבע יכול ליצור פשוט משאירים אותך בלי מילים.

Giant’s Causeway, דרך אגב, נמצא קילומטרים בודדים מהעיר Bushmills. כן, ×”-Bushmills ×”×–×”. הלכנו אחר כך להסתכל על המזקקה אבל כבר ×”×™×” סגור לסיורים. בכל מקרה, מגניב. אבל אם אתם רוצים לעשות את שניהם, תגיעו מוקדם יותר.

אז לסוע לשם לקחת כמה שעות, היינו שם כשעתיים וקצת ואז יצאנו חזרה מערבה לכיוון הגבול והיעדים הבאים שלנו. הספקנו להגיע עד לונדונדרי לקראת הערב ואז התחלנו לחפש מקום לינה. התהליך ×”×™×” כרגיל: לסוע לאט ולחפש איפה כתוב ב’ וב’ או מיטה או משהו ×›×–×”. ואז מעין אומרת לי לקחת ימינה פה ועכשיו. אז פניתי ומצאנו את עצמנו מול בית קטן וחמוד. דפקנו על הדלת וענה לנו אירי מבוגר ונחמד שהתעקש שנראה את החדר לפני שאנחנו מחליטים אם אנחנו נשארים או לא. ואז התחלנו לחלוק סיפורים על ארצות וטיולים והיסטוריה וצבא עד שכבר היינו חייבים ללכת להתארגן ולהתקלח אם רצינו להגיע לארוחת הערב בזמן. הוא סידר לנו הזמנה במקום לא רחוק והלכנו לשם לאכול אוכל מדהים. וכשחזרנו, המשכנו לדבר על ממשלה וכספים וכמה כל אחד מאיתנו רוצה לעבור לגור במקום אחר.


Posted in Life, Maayan by with no comments yet.