סוף השנה

אני לא מתכוון להכין רשימות או לכתוב דברים ארוכים. הייתה שנה. וביום האחרון שלה אני בטוח לא זוכר את הכל. כל שנה אני חושב את זה ואף פעם טורח לעשות סיכומים תוך כדי השנה. אולי אם וכאשר אני אהיה חשוב יותר וליותר אנשים יהיה אכפת ממני.

התפטרתי בשנה שעברה. מצאתי מקום עבודה נחמד עם כמה אנשים שאני מכיר. עשינו פרויקט קטן ונחמד שאני גאה בו. אחרי זה ביליתי עוד כמה חודשים בחיפוש עבודה עד שמצאתי את איפה שאני נמצא עכשיו. אני אוהב את העבודה בעיקר כי היא מלאה באנשים בוגרים שמבינים את הצורך בחיים מאוזנים בשביל לשרוד לאורך זמן.

חוץ מזה, התקדמתי יותר בתחום משחקי התפקידים. כתבתי יותר, הנחיתי יותר, השתתפתי יותר, וזה כרגע חלק חשוב בחיים שלי. יש כמה קבוצות שאני שמח שביקשו ממני להנחות להם. פגשתי כמה אנשים טובים. וגם החלטתי שזאת העונה בה אני אנסה להשלים את כל הקווסטים של ליגת ההרפתקנים.

ולבסוף, אחרי שנה יותר לחוצה לפני, השנה אני מצליח לסכם שנה שלמה בה לא שתיתי קפה אמיתי. הכל היה רק נטול קפאין. אני עוד צריך לבדוק כמה דברים לגבי השינה שלי אבל אני עושה מה שצריך.


Posted in Life by with no comments yet.

?אתר פרטי לכל אדם

אני, איפה שהוא באזור התיכון (97′, אני מאמין) בניתי לעצמי אתר משלי. השתמשתי בתוכנה בשם Homesite ולפעמים גם ב-Notepad ואני כבר לא זוכר איפה אחסנתי אותו. עדכנתי אותו במחשבות אקראיות שהיו לי ומה קורה איתי ולא הייתה לי באמת אשלייה שמישהו קורא אותו קבוע. בעיקר רציתי מקום לפרוק מחשבות ומה אני עושה כדי שזה יהיה שמור איפה שהוא.

איפה שהוא הפסקתי. גם הלכתי לצבא. אבל כשיצאתי החלטתי שאני רוצה לחזור לזה. עוד לא ידעתי מה זה Facebook. דיברתי עם אח שלי שכבר הפעיל אתר משלו (אתר הבית של זה) ויצרנו את האתר הזה. לא טרחתי לייבא את החומר אבל הפורמט החדש בהחלט עזר. התחלתי לכתוב הרבה דברים.

ב-2008-9 גיליתי את Facebook וכמו כולם, גם אני הצטרפתי. החלטתי מהר מאוד שזה לא מעניין אותי ונפטרתי מזה. מעין ביקשה שאני אחזור. ואני לא יכול להגיד שאני לא מוצא את זה מועיל. זה עוזר לי להכיר ולדבר עם הרבה אנשים חשובים. אבל גם זה וגם החיים העמוסים יותר אומרים שאני לרוב מזניח את האתר הזה כי לרוב אין לי את המוטיבציה לכתוב משהו מספיק ארוך שיהיה שווה פרסום פה. ובשנים האחרונות, עם היותי איש קריירה, האתר הזה הוא כנראה משהו שמעסיקים פוטנציאלים פותחים להסתכל אולי אפילו יותר מאשר פרופיל Facebook ואני רוצה להיראות כמו אדם מקצועי.

אבל אני לא רואה איך זה סותר אחד את השני. אולי יש משהו במה שהאיש אומר, אולי עדיף לחזור לניהול אתרים פרטיים. אני עדיין משתמש בקורא RSS. זה ממש לא מסובך והכל מגיע אליך למקום מרוכז. מה הבעיה להירשם לעדכונים מכל האנשים שמעניינים אותך? אני יכול לכתוב פה גם עדכונים אישיים וגם לדבר על נוסעים מקצועיים שמעניינים אותי. למה אי אפשר לנהל קבוצות עניין ב-Meetup או עם איזה פורום טוב? יש למישהו שאין לו לוח שנה של גוגל או כל לוח שנה שמתקשר עם קבצי cal? רוצים לדבר עם מישהו ישירות — טלגרם. אני באמת לא צריך בוטים הודים שנדחפים לי לרצף כל פעם שאני כותב באנגלית.

והיום, עם פלטפורמות כמו WordPress, Wix ו-Squarespace, זה כל כך קל להרים אתר פרטי. נסו גם אתם.


Posted in Life, Me, Practice, Thinking Out Loud by with no comments yet.